Znamy przyczyny śmierci Prince’aAmerykańskie media podały oficjalną przyczynę śmierci Prince’a. Testy wykazały, że piosenkarz zmarł w wyniku przedawkowania tabletek przeciwbólowych – taką informację podała agencja Associated Press. Piosenkarz został znaleziony martwy w swoim domu w Minnesocie 21 kwietnia.

Wokół śmierci Prince’a narosło wiele spekulacji. Mówiono o powikłaniach pogrypowych i przedawkowaniu narkotyków. Dopiero dziś, ponad miesiąc po śmierci artysty, zostały opublikowane oficjalne informacje, dotyczące przyczyn jego zgonu. Według wiedzy przedstawiciela służb prowadzących śledztwo cytowanego przez Associated Press, wokalista miał przedawkować tabletki przeciwbólowe na bazie opioidów – substancji używanych w medycynie m.in. do uśmierzania silnych bóli nowotworowych lub pooperacyjnych. Właśnie taki wynik wyniki badania przeprowadzone po jego śmierci – 21 kwietnia.

Urzędnik poinformował również, że dwukrotnie przesłuchiwany był prywatny lekarz muzyka, który odwiedził go dwa razy w ciągu tygodnia, który poprzedził śmierć muzyka.

Agencja Reutera napisała także, że w ostatnich tygodniach pojawiały się już informacje o tym, że w organizmie muzyka odkryto lek o nazwie Percocet. Według cytowanego urzędnika – te tabletki zostały również znalezione przy jego zwłokach.

Przypomnijmy, że Prince Rogers Nelson był jednym z najbardziej popularnych i innowacyjnych artystów ostatnich dekad. W swej muzyce łączył jazz, funk i disco. Był autorem takich przebojów, jak “Purple Rain”, “Kiss”, “Raspberry Beret”, “Little Red Corvette”, “Let’s Go Crazy” i “When Doves Cry”.
Żródło info i foto: Fakt.pl
lg share en Znamy przyczyny śmierci Princea

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz