Wielki sukces córki prezydenta! O co chodzi?Kinga Duda przebywa obecnie w Wiedniu, gdzie odbędzie się finał prestiżowego konkursu dla studentów prawa. Córka prezydenckiej pary jest jedną z reprezentantek zespołu wystawionego przez Uniwersytet Jagielloński. Kinga Duda jest studentką czwartego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a jej rodzice mają ogromne powody do dumy. Nie tylko została wyróżniona przez uczelnię jako jedna z czterech najlepszych studentek na uczelni, ale też osiąga coraz większe sukcesy naukowe.

Już w grudniu ubiegłego roku Uniwersytet Jagielloński ogłosił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że córka prezydenckiej pary została jedną z ich reprezentantek w konkursie Vis Moot, zaliczanego do najbardziej prestiżowych konkursów przeznaczonych dla studentów prawa. Konkurs ten poświęcony jest tematyce międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego oraz ogólnie międzynarodowego prawa handlowego. Odbywa się on co roku w Wiedniu i bierze w nim udział ponad 300 uniwersytetów z 60 krajów.

Płynnie mówi po angielsku, obecnie uczy się niemieckiego. Tego lata Kinga rozwijała swoje umiejętności prawnicze na stażu w międzynarodowej firmie prawniczej w Warszawie. W wolnym czasie jeździ na nartach, podróżuje i czyta książki – czytamy w nocie.
Źródło info i foto: plotek.pl
lg share en Wielki sukces córki prezydenta! O co chodzi?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz