Takiej Marii Szarapowej nie znaliście!Piękna Rosjanka, Maria Szarapowa, to nie tylko utalentowana tenisistka, ale również urodzona skandalistka. Sportowa gwiazda zasłynęła ze swoich licznych romansów z kolegami z kortu oraz burzliwego życia osobistego.

W ostatnim czasie było o niej jednak głośnio z zupełnie innego powodu. Szarapowa została bowiem przyłapana na dopingu i zawieszona. Na konferencji prasowej ze łzami w oczach przepraszała kibiców i starała się przekonać wszystkich, że jej działanie nie było świadome. To jednak nie koniec skandali, których stała się autorką. Co jeszcze sprawiło, że media się o niej rozpisywały?

Już w wieku zaledwie 4 lat odbijała piłki tenisowe na korcie. Dwa lata później na turnieju w Moskwie okazało się, że dziewczynka ma talent. Rozpoczęła naukę w akademii Nicka Balletteriego, a już w 1997 roku podpisała kontrakt reklamowy z firmą Nike.

Gdy skończyła 13 lat wygrała w międzynarodowych mistrzostwach świata w tenisie ziemnym. Rok później zadebiutowała na zawodach już jako profesjonalistka. Z tytułem najmłodszej zawodniczki doszła do finału juniorskiego Australian Open. W swojej karierze zwyciężyła w 35 turniejach singlowych oraz 3 deblowych. Jest także srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku.
Żródło info i foto: wp.pl
lg share en Takiej Marii Szarapowej nie znaliście!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz