Spotkanie Pierwszej Damy z Anną Lewandowską!Od początku prezydentury swojego męża Agata Duda stara się pokazać, że jest “apolityczna” i nie opowiada się po żadnej ze strony w sytuacjach takich jak Marsz Godności czy Czarny Protest. Wielu Polkom nie podoba się jej postawa, która różni się od zaangażowania społecznego poprzedniczek.

Duda spotkała się w piątek z Anną Lewandowską, która także nie zaangażowała się medialnie w walkę przeciwko maksymalnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej i nie dołączyła do grona celebrytek oficjalnie wspierających akcję.

Żona Lewandowskiego została niedawno wybrana na stanowisko prezesa Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska, czego Pierwsza Dama postanowiła pogratulować jej podczas prywatnego spotkania obu pań. Lewandowska przekazała Dudzie zaproszenie do kibicowania sportowcom podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Oficjalna strona internetowa kancelarii Prezydenta informuje, że Lewandowska i Duda:

Rozmawiały o znaczeniu aktywności sportowej w życiu niepełnosprawnych, a także o potrzebie przełamywania barier, które uniemożliwiają bądź utrudniają im pełne uczestniczenie w edukacji, życiu społecznym i zawodowym.

Pierwsza Dama i Anna Lewandowska zgodziły się co do tego, że bardzo ważną rolę pełni integracja z osobami z niepełnosprawnością, ma bowiem olbrzymie znaczenie w tworzeniu wrażliwej i odpowiedzialnej wspólnoty.
Żródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Spotkanie Pierwszej Damy z Anną Lewandowską!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz