Sacha Baron Cohen i Isla Ficher przekazali milion dolarów na pomoc dla uchodźcówSacha Baron Cohen, komik znany z kreowania postaci jakich jak Ali G czy Borat, oraz jego żona, aktorka Isla Fisher, postanowili wesprzeć mieszkańców ogarniętej wojną domową Syrii. Przekazali milion dolarów (670 tysięcy funtów) na rzecz dwóch organizacji charytatywnych, które pomagają zarówno uchodźcom, jak i pozostającym w kraju Syryjczykom.

Połowa z tej kwoty trafiła do fundacji Save the Children, która zajmuje się szczepieniem przeciwko odrze dzieci z północy Syrii. Taka sama suma przekazana została organizacji Rescue Committee z Nowego Jorku. Pieniądze przeznaczone zostaną na edukację, opiekę medyczną i sanitarną uchodźcom w Syrii i krajach sąsiednich.

Darowizna Sachy i Isli jest wspaniałym gestem i inspiracją, żeby wspierać tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy – powiedział David Milliband, szef Rescue Committee. Mam nadzieję, że będzie to dobry przykład dla tych, którzy szukają praktycznego sposobu, jak uczynić świat lepszym. 44-letni Baron Cohen został wychowany w tradycyjnej rodzinie żydowskiej – jego matka urodziła się w Izraelu, a ojciec, pochodzący z rodziny niemieckich Żydów – w Walii.
Żródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Sacha Baron Cohen i Isla Ficher przekazali milion dolarów na pomoc dla uchodźców

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz