Przygotowania do ślubu Meghan i Harry’ego idą pełną parą!Już w najbliższą sobotę odbędzie się długo wyczekiwany ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego. Ich związek od początku budził kontrowersje, a ostatnie dni przed ślubem także upływają w atmosferze skandalu, z powodu ojca Meghan, który chciał zarobić na jej ślubie oraz jej brata, który doradził Harry’emu, aby się z nią nie żenił. Ostatecznie, Thomas Markle nie pojawi się na ślubie córki. Przyszła księżna w oficjalnym oświadczeniu zapewniła jednak, że nie może się doczekać, aby podzielić się z Brytyjczykami tym wyjątkowym dniem.

W Wielkiej Brytanii panuje aktualnie gorączka przygotowań. We wszystkich sklepach można kupić gadżety z podobiznami nowej pary książęcej, a w kawiarniach i cukierniach sprzedawane są okolicznościowe słodycze.

W czwartek w Windsorze odbyła się próba generalna, podczas której ćwiczono przebieg sobotniej uroczystości wraz z przejazdem młodej pary. Zgodnie z tradycją, wybrano też dzieci, które będą kroczyć na przedzie orszaku ślubnego jako małe druhny i drużby, sypiące kwiaty. Tę ważną funkcję będą pełnić księżniczka Charlotte i książę Jerzy.

W trakcie próby ulicami przeszli żołnierze i orkiestra, która zagra na posrebrzanych trąbkach. Pojawiła się też kareta zaprzężona w białe konie. Po drodze orszakowi wiwatowali zgromadzeni Brytyjczycy, których w sobotę przybędzie nieporównywalnie więcej.

W kaplicy św. Jerzego, w której odbędzie się ceremonia zaślubin, odbyła się próba chóru chłopięcego. Warto wspomnieć, że kaplica zostanie specjalnie ozdobiona kwiatami o wartości około 110 tysięcy funtów.

Do zamku Windsor przywieziono beczki piwa, którym będą się raczyć weselni goście. Wieczorne przyjęcie odbędzie się w szklanym namiocie za 300 tysięcy funtów, a cale wydarzenie będzie ochraniane przez setki wyszkolonych funkcjonariuszy.
Źródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Przygotowania do ślubu Meghan i Harryego idą pełną parą!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz