Pod Krakowem powstaje osiedle “tylko dla katolików”W Krzywaczce pod Krakowem powstaje osiedle domków jednorodzinnych, przeznaczone wyłącznie dla katolików. Pomysłodawca i założyciel Osiedla Fatimskiego, Andrzej Sobczyk, wśród licznych udogodnień dla mieszkańców, takich jak plac zabaw, boisko i fontanna, przewiduje także budowę kapliczki oraz parku różańcowego. Jak wyjaśnia, chodzi o stworzenie wspólnoty życzliwych i pomocnych sobie sąsiadów. W rozmowie z Faktem sugeruje, że te cechy nie występują u ateistów ani wyznawców religii innej niż katolicka.

Nie chodzi o dyskryminowanie kogokolwiek, lecz o stworzenie prawdziwej sąsiedzkiej wspólnoty – zapewnia Sobczyk. Dziś, mieszkając w blokach, ludzie kompletnie nie znają swoich sąsiadów. A ja jestem człowiekiem, którego inni ludzie napędzają do życia. Chcę się od nich uczyć i z nimi rozmawiać. Nic więc dziwnego, że chciałbym mieć w swoim sąsiedztwie takie właśnie osoby, wyznające podobne co ja wartości. Popytałem wśród znajomych, pomysł się spodobał i tak to się zaczęło.

Plan Osiedla Fatimskiego zakłada, póki co, budowę sześciu jednorodzinnych domów o powierzchni od 223 do 296 metrów kwadratowych, z ogródkami, ale z czasem zapewne się rozrośnie, bo zainteresowanie jest spore. Cztery domy już się sprzedały, a pozostałe dwa zostały zarezerwowane. Jak dowiedział się tabloid, do wprowadzenia się nie jest konieczne zaświadczenie od proboszcza, obowiązuje jednak rozmowa kwalifikacyjna, która potwierdzi, czy kandydat jest katolikiem w wystarczającym stopniu, by tam zamieszkać.

Chcemy tylko zgromadzić tu osoby wyznające podobne chrześcijańskie wartości – wyjaśnia Sobczyk. Nie będzie żadnych ankiet czy papierów do przyniesienia. Z potencjalnymi mieszkańcami przeprowadzamy krótkie rozmowy.

Chcielibyście tam mieszkać?
Źródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Pod Krakowem powstaje osiedle tylko dla katolików

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz