Ogromny sukces Kingi Dudy! O co chodzi?Kinga Duda (22 l.) odnosi swoje pierwsze sukcesy! Jak się okazuje, będzie reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w prestiżowym międzynarodowym konkursie dotyczącym zagadnień prawnych. Córka prezydenta jest na 4. roku prawa i jak tak dalej pójdzie, to studia skończy z wyróżnieniem.

Co roku w Wiedniu odbywa się Międzynarodowy Konkurs Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition, który poświęcony jest tematyce międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego oraz ogólnie międzynarodowego prawa handlowego. Przez lata zawody wypracowały sobie niezłą renomę. Uznaje się je za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla studentów prawa na świecie.

Do stolicy Austrii zjeżdża się około 300 reprezentacji z ok. 80 krajów. Uczestnicy mają rozwiązać kazus dotykający aktualnych kwestii dotyczących międzynarodowego arbitrażu handlowego, tzw. moot problem. Konkurs składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

Uniwersytet Jagielloński pod koniec roku zawsze wybiera swoją drużynę, która będzie reprezentowała uczelnię podczas zawodów. Władzom zależy oczywiście na tym, aby reprezentanci wypadli jak najlepiej, więc wybierają najbardziej uzdolnionych studentów.
W tym roku w tym zaszczytnym gronie znalazła się Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy. Od kilku lat 22-latka studiuje prawo na uniwersytecie w Krakowie i osiąga świetne wyniki. Ponad rok temu odebrała wyróżnienie za uczestnictwo w Szkole Prawa Amerykańskiego. Uznano ją za najzdolniejszą absolwentkę!

Kinga nie spoczęła na laurach. Wkłada sporo pracy, by móc poradzić sobie w konkursie Vis Moot. Na jednym ze społecznościowych profili Uniwersytetu Jagiellońskiego opublikowano jej sylwetkę.

“Kinga Duda jest studentką 4. roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej głównymi kręgami zainteresowań są międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, postępowanie cywilne i metody ADR [alternatywne sposoby rozstrzygania sporów - przyp. red.]. Reprezentowała swoją Alma Mater w konkursach Foreign Direct Investment International Arbitration Moot i IBA-VIAC Consensual Dispute Resolution. Jest również absolwentką Amerykańskiego Studium Prawa organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Katolicki Uniwersytet Ameryki. Włada językiem angielskim i uczy się języka niemieckiego. Tego lata Kinga rozwinęła swoje praktyczne umiejętności w zakresie prawa podczas pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie. W wolnym czasie lubi jeździć na nartach, podróżować i czytać książki” – czytamy w opisie.
Źródło info i foto: pOmponik.pl
lg share en Ogromny sukces Kingi Dudy! O co chodzi?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz