Oberwało się Emmie Watson!Emma Watson jest znana ze swoich feministycznych wypowiedzi. Teraz jednak, i to zupełnie niespodziewanie, naraziła się nie tylko obrońcom praw kobiet, ale i została oskarżona o… rasizm. O co chodzi?

Emma Watson była twarzą kampanii reklamowej marki Lancome. Byłby to jeden z wielu typowych dla show-biznesu kontraktów reklamowych, gdyby nie dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że Emma Watson to znana feministka, która wiele razy przywoływała w wywiadach swój światopogląd.

Prawa kobiet są nierozerwalnie związane z tym, kim jestem, są tak głęboko zakorzenione w moim życiu osobistym, że nie mogę sobie wyobrazić bardziej ekscytujących możliwości – mówiła w 2014 roku jako Ambasadorka Dobrej Woli ONZ.

Druga jest taka, że wśród kosmetyków, które aktorka firmowała swoją twarzą, znalazł się Blanc Expert, krem zawierający składniki rozjaśniające skórę.

Zachęcanie ciemnoskórych kobiet, żeby rozjaśniały twarz jest oczywiście głęboko sporną kwestią, a 25-letnia angielska róża może zwiędnąć wskutek intensywnej krytyki – wieści nieco złośliwie “Daily Mail” i pyta, czy filmowa Hermiona nie jest przypadkiem “hipokrytką”.
Żródło info i foto: plotek.pl
lg share en Oberwało się Emmie Watson!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz