Nowy trend na zdjęcie na Instagramie!Instagram zapragnął odmiany. I to jakiej! Ten fokus na detal jest wyjątkowy. Można go wykorzystać w wielu sytuacjach. Podobno pierwsze selfie powstało w 1839 roku! Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że fotografia tego typu stanie się światowym fenomenem. Początkowo związanym z portalem MySpace, następnie – z Facebookiem. I to właśnie dzięki temu ostatniemu medium w 2012 roku słowo „selfie” – wg magazynu „Times” – znalazło się na liście 10 najmodniejszych słów!

Tyle lat królowania, a zdjęcia wciąż zachwycają. Nie obyło się jednak bez kilku zmian. Selfie robimy w lustrze (kiedyś były to głównie łazienki, dziś – windy), samotnie lub ze znajomymi, z filtrem lub bez niego (tu niezwykle pomocny jest Snapchat!). Można powiedzieć, że każde pokolenie wnosi coś od siebie. A skoro tak, to właśnie nadeszła pora na kolejną modyfikację. Blogerki modowe oraz influencerzy z Instagrama zadecydowali – od dziś selfie zmienia swoje oblicze.

Wszystko za sprawą nowego kadru. Jest on świeżym spojrzeniem na #ootd. Kilka takich zdjęć, a „lajki” i komentarze spływają lawinowo. Jak zrobić selfie według nowych zasad? Wystarczą 2 kroki:

1. Skieruj aparat dokładnie na siebie – najlepiej od góry. Dzięki temu uzyskasz pożądane nawiązanie do flat designu.

2. Górna krawędź zdjęcia powinna się zaczynać gdzieś w okolicach linii obojczyka, a dolna kończyć na kolanach.

Cel – skoncentrowanie się na tym, co w stroju liczy się najbardziej: kolory, faktura, wzory, akcesoria, połączenia i wiele innych. Dzięki temu nie rozpraszamy uwagi na elementy o mniejszym znaczeniu (w tym przypadku oczywiście). W modzie liczą się głównie… ubrania!

Podobne zdjęcia można zobaczyć m.in. na Instagramie Kendall Jenner. To znak, że trend objął cały świat. Nowy typ selfie można wykorzystać również przy bardziej lifestyle’owych tematach – np. pokazując jedzenie, kawę lub książkę, którą się właśnie czyta. Możliwości jest wiele, a ograniczeniem jest jedynie fantazja fotografa. Stąd też wiele wariacji trendu. Kadr nie zawsze kończy się na kolanach. icon wink Nowy trend na zdjęcie na Instagramie!

Niezła motywacja do podjęcia wyzwania. A do tego można je zrobić od początku do końca samodzielnie, bez pomocy osób trzecich.
Żródło info i foto: joy.pl
lg share en Nowy trend na zdjęcie na Instagramie!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz