Nie żyje Grażyna Staniszewska!Nie żyje Grażyna Staniszewska – odtwórczyni roli Danusi Jurandówny w kultowej ekranizacji “Krzyżaków” z 1960 roku. Aktorka zmarła w wieku 81 lat. Jaka była przyczyna jej śmierci?

Grażyna Staniszewska nie żyje. O śmierci odtwórczyni roli Danusi Jurandówny w “Krzyżakach” Aleksandra Forda, poinformował Jarosław Prytycki. Pracownik sekretariatu biura Związku Arystów Scen Polskich potwierdził, że aktorka zmarła w niedzielę w wieku 81 lat. Gwiazda za swoją rolę w epickiej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza otrzymała Złotę Kaczkę oraz nominację do Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zagrała także pamiętne role w takich filmach, jak “Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, “Krzyż walecznych” Kazimierza Kutza, “Zamach Jerzego Passendorfera” oraz “Zazdrość i medycyna” Janusza Majewskiego.

Grażyna Staniszewska przyszła na świat 23 lipca 1936 w Łodzi. Jej mężem był profesor medycyny Wojciech Noszczyk, z którym miała dwoje dzieci: córkę Marię i syna Bartłomieja, który jest znanym i cenionym lekarzem chirurgiem. Przyczyna śmierci Grażyny Staniszewskiej na razie nie została podana do wiadomości publicznej.
Źródło info i foto: Gala.pl
lg share en Nie żyje Grażyna Staniszewska!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz