Nie żyje DJ Avicii! Miał zaledwie 28 latSzwedzki DJ, artysta i producent Avicii nie żyje. Informację tę potwierdziła jego menedżerka w rozmowie z magazynem “Billboard”. Avicii zmarł w wieku 28 lat.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii – ogłosiła w piątek, 20 kwietnia jego menedżerka. – Został znaleziony martwy w Maskat w Omanie 20 kwietnia po południu czasu lokalnego. Rodzina jest zrozpaczona. Prosimy więc o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym czasie.

Avicii zmarł w wieku 28 lat. Menedżerka artysty dodała, że to jedyne oficjalne ogłoszenie w tej sprawie. Nie podała przyczyny śmierci.

Avicii zrezygnował z występów na żywo w 2016 roku, za powód podając problemy ze zdrowiem. Od kilku lat borykał się z ostrym zapaleniem trzustki, wywołanym po części przez nadmierne spożywanie alkoholu. W 2014 roku usunięto mu pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy.

Avicii zasłynął hitami “Wake Me Up” (ponad miliard odtworzeń na YT), “Hey Brother” i “Levels”. Był nominowany do nagród Grammy w kategorii Najlepszy utwór taneczny w latach 2011 (“Levels”) i 2012 (“Sunshine”). “Levels” jest uważany za pionierski utwór w gatunku EDM.
Źródło info i foto: onet.pl
lg share en Nie żyje DJ Avicii! Miał zaledwie 28 lat

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz