Najpiękniejsze gwiazdy według naukowców i antycznych wzorców!Które gwiazdy żyjące współcześnie uznane zostały za ikony piękna? Jak wiadomo, wzorce piękna i to, jakie kobiety oraz mężczyźni podobają się najbardziej zmienia się w zależności od czasów, w których żyjemy.

Dotyczy to zarówno sylwetki, rysów twarzy, jak i ogólnych standardów, które zmieniały się przez wieki do tego stopnia, że czasem ciężko nam uwierzyć, że były w ogóle modne! Okazuje się jednak, że pomimo wielu różnic oraz ciągle zmieniających się kanonów piękna, możemy wyróżnić pewne cechy ludzkiego piękna, które nie zmieniają się od… czasów antycznych!

Naukowcy potwierdzili, iż tzw. złoty podział to coś, co wyróżnia osoby mogące pochwalić się nieprzemijającą urodą i ponadczasowym wdziękiem. Co to takiego? Znany z czasów antycznych złoty podział, czy też harmonijna proporcja to określony podział odcinka na dwie części, który wpływa także na nasze postrzeganie piękna. Złoty podział znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach ludzkiego życia: architekturze, malarstwie, muzyce czy przyrodzie. Od XIX w. zaczęto również prowadzić badania mające potwierdzić tezę, iż złoty środek gra niezwykle istotną rolę w postrzeganiu piękna ludzkiego.

Ta złota zasada odnoszona była do wielu gwiazd w ciągu ostatnich wieków, natomiast ostatnio naukowcy pokusili się o przeprowadzenie takiego eksperymentu na znanych aktorkach, piosenkarkach i modelkach żyjących współcześnie.

Doktor Julian de Silva postanowiła wykorzystać wzór odnoszony nie tylko do budowli, posągów czy portretów do tego, by sprawdzić, która z obecnie żyjących gwiazd najbardziej wpisuje się w kanon piękna znany od czasów antycznych oraz może pochwalić się najbardziej proporcjonalną twarzą.
Żródło info i foto: joy.pl
lg share en Najpiękniejsze gwiazdy według naukowców i antycznych wzorców!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz