Messi skazany za oszustwa podatkoweCzarne chmury zawisły nad głową Leo Messi – niedawno reprezentant Argentyny oświadczył, że kończy karierę w reprezentacji kraju. Powodem decyzji był fatalny strzał w meczu z Chile. Podczas rundy rzutów karnych Messi nie strzelił gola.

- Dla mnie to koniec gry w reprezentacji. Jest mi bardzo przykro, robiłem, co mogłem. Przegrana boli – powiedział w wywiadzie.

Teraz do pecha w piłce dochodzi wyrok, który gwiazdor futbolu usłyszał na zakończenie toczącego się w Hiszpanii procesu, w którym Messiego oskarżano o oszustwa podatkowe.

Leo Messi i jego ojciec Jorge Horacio zostali skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności właśnie za przestępstwa podatkowe. Wyrok dotyczy oszustw, które miały miejsce w latach 2007-2009 na kwotę 4,2 miliona euro. Prokuratura wnosiła o ukaranie ojca piłkarza wskazując, że to ona stał za całym procederem. Urząd Skarbowy domagał się kary dla obu oskarżonych. Hiszpański sąd przychylił się do tych żądań i zasądził wyrok 21 miesięcy pobawienia wolności.

Jednak w świetle prawa obowiązującego w Hiszpanii, wyroki poniżej 2 lat (o ile nie dotyczą użycia przemocy) są automatycznie zawieszane. Messi nie pójdzie zatem do więzienia. Jeśli jednak zdarzyłoby się, że piłkarz miałby kolejny wyrok, wtedy już trafiłby do więzienia.
Żródło info i foto: KOZACZEK.pl
lg share en Messi skazany za oszustwa podatkowe

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz