Książę William na okładce gejowskiego magazynu!Książę William pojawił się na okładce gejowskiego pisma “Attitude”. To pierwszy raz, kiedy członek rodziny królewskiej występuje w publikacjach związanych ze środowiskiem LGBT.

Książę Wiliam na okładce magazynu dla gejów to wydarzenie bez precedensu. Pismo “Attitude” na okładce podkreśla, że to historyczny moment. Faktycznie, brytyjski następca tronu to pierwszy w historii członek rodziny królewskiej użyczający swojego wizerunku w tego typu publikacjach. William nie poprzestał jedynie na tym – w środku przeczytać można jego oświadczenie.

Nikogo nie powinno szykanować się przez wzgląd na orientację seksualną czy jakikolwiek inny powód. Nikt nie powinien być narażony na nienawistną postawę, z jaką ci młodzi ludzie zmagają się na co dzień. Młodzi geje, lesbijski i osoby transseksualne, które poznałem dzięki współpracy z “Attitude”, wykazują się niebywałą odwagą mówiąc głośno o szykanowaniu i dając nadzieję tym, którzy padają ofiarą nienawiści. Ich siła i optymizm powinien zachęcać nas wszystkich do tego, by przeciwdziałać przejawom znęcania się, gdziekolwiek się z nimi spotkają. Co mógłbym powiedzieć osobom, które to czytają i zmagają się z tym problemem na co dzień? Nie tolerujcie tego. Porozmawiajcie z zaufaną osobą dorosłą, przyjacielem, nauczycielem, zadbajcie o pomoc, której potrzebujecie. Powinniście być dumni z tego, kim jesteście. Nie macie się czego wstydzić – cytuje słowa Williama magazyn.

Media z uznaniem przyjęły decyzję Wiliama. Wskazuje się na to, że brytyjska rodzina królewska nieczęsto zawiera głos we wzbudzających kontrowersje sprawach. Wyjątkiem była matka księcia, Diana, która otwarcie wyrażała swoje wsparcie dla społeczności LGBT. Podkreśla się również fakt, że magazyn z księciem na okładce ukazał się kilka dni po strzelaninie w gejowskich klubie Pulse w Orlando, w którym zginęło 49 osób. Numer trafił do druku przed tymi wydarzeniami – całe przedsięwzięcie to efekt majowego spotkania Williama z przedstawicielami społeczności LGBT w Pałacu Kensigton.
Żródło info i foto: plotek.pl
lg share en Książę William na okładce gejowskiego magazynu!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz