Książę Harry najbardziej pożądanym kawalerem świata- Nie wydaje mi się, by można przekonać człowieka, żeby się ustatkował – mówił ze smutkiem książę Harry w rozmowie z reporterami w Afganistanie w 2012 roku. – Jeśli spotkasz odpowiednią osobę i wszystko będzie się dobrze układać, to z czasem.

Młody arystokrata, piąty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, od lat próbuje zdefiniować swoją rolę we współczesnej rodzinie królewskiej. Jego starszy brat nigdy nie miał z tym problemu: po prostu z czasem przejmie rodzinną firmę i zostanie królem. Bez pomocy doradców kariery. Bez konsultowania się z tarotem. Jego tato, rzecz jasna, jest w równie dobrej sytuacji.

A co z przyszłością Harry’ego? Gdzie znajdzie spełnienie? Czy uniknie losu dziwacznego, kłopotliwego krewniaka, od którego rodzina wolałaby trzymać się z daleka, tak jak to było w przypadku Franka Stallone (brata Sylvestra) czy księcia Andrzeja?

Harry miał w życiu okres niebezpieczeństw i skandali, który przyćmiła wspaniała kariera wojskowa i działalność charytatywna. Nie było jednak wydarzeń, które zdefiniowałyby jego miejsce. Były dziewczyny – i to całkiem poważne – a także obiecujące związki, które rozpadły się równie gładko, jak się zaczęły. W tym czasie William, jego miły i spokojny starszy brat, ożenił się i ustatkował bez żadnych ekscesów.

- Samotność księcia Harry’ego: porzuciły go dwie miłości jego życia, zazdrości Williamowi udanego życia rodzinnego, a do tego zbliża się do trzydziestki – triumfował dziennik “The Daily Mail” jeszcze w 2014 roku.

Życie przedstawiało się w czarnych barwach, Harry był zagubiony. Wszyscy zastawiali się czy Uroczy Książę kiedyś w końcu odnajdzie swoje szczęście.

Minęły dwa lata i sytuacja zmieniła się diametralnie. Dziś nikt nie uważa już Harry’ego za samotną, zagubioną duszę, wręcz przeciwnie – cieszymy się z jego niezależności, bo oto stało się jasne, jaka rola od początku była mu pisana: Henryk z Walii, nasz ukochany książę Harry, miał zostać Najbardziej Pożądanym Kawalerem Świata. I trzeba przyznać, że bardzo mu to pasuje.

Harry, który kilka dni temu wrócił z Orlando na Florydzie, gdzie patronował drugim Igrzyskom Invictus Games – paraolimpiadzie dla rannych żołnierzy z całego świata, którą wymyślił i zorganizował dwa lata temu – swoim cudownym humanitaryzmem dyskretnie udowodnił, że jest stworzony do tej roli.

Ledwie parę tygodni temu czarował państwa Obamów urokiem, jakiego niektórzy rozczochrani wpływowi Brytyjczycy mogą mu tylko zazdrościć. W ubiegłym tygodniu jedna z córek prezydenta George’a Busha przed kamerami amerykańskich mediów zaproponowała mu, by ożenił się z jej siostrą. A kilka dni temu, tuż przed zamknięciem igrzysk, Harry bardzo zaprzyjaźnił się z “uwodzicielską” pływaczką z reprezentacji USA.

(Ostatnio dowiódł też, że świetnie dogaduje się z dziećmi, jest ulubieńcem swojej babci i jak zwyczajny Brytyjczyk robi zakupy w Waitrose).

Kiedy nastąpiła ta transformacja? Przeanalizujmy pięć najważniejszych punktów zwrotnych, które być może wyjaśnią żmudną przemianę księcia Harry’ego z tragicznego outsidera w Kawalera Serc.

1. Harry dojrzał

W życiu każdego mężczyzny przychodzi ten moment, kiedy trzeba pożegnać się z dziecinnymi wybrykami, takimi jak choćby przebieranie się w mundur hitlerowca. Z wyjątkiem krępującej zabawy w rozbieranego pokera, wszystko wskazuje, że 31-letni Harry dał sobie spokój ze skandalami i zaczął prowadzić bardziej odpowiedzialne życie. To niewątpliwie najważniejszy czynnik zwiększający jego atrakcyjność.

Harry jest dziś młodym mężczyzną, którego bez obciachu można przedstawić rodzinie. Zwrot o 180 stopni.

2. Rywale przeszli na emeryturę

Jako były żołnierz, którego babcia dosłownie jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, Harry ma spore doświadczenie ze zmianami warty. W grze zwanej stanem kawalerskim nie było chyba bardziej doniosłej zmiany warty, niż ta, do jakiej doszło po ślubie George’a Clooneya z Amal Alamuddin w 2014 roku.

Było to wydarzenie na miarę przejścia sir Alexa Fergusona na emeryturę albo odejścia Dermota O’Leary’ego z programu ”X Factor”. Clooney był niegdyś kogutem dominującym na podwórku, dziś ekscytuje go koszenie trawnika przed własnym domem.

Odejście Clooneya stworzyło próżnię na szczycie. Kto miał ją wypełnić? Leonardo DiCaprio, który powoli zamienia się we własną parodię? Harry Styles nie ma więcej niż 14 lat, Tom Cruise ma jedną nieznośną wadę – jest Tomem Cruisem, a Colin Farrell nic nie poradzi na to, że ma na imię Colin.

Dlatego na scenę wchodzi książę Harry.

3. Broda. Ach, ta broda

Nie lekceważcie wpływu zarostu i skuteczności, z jaką potrafi zmienić wygląd mężczyzny. Clooney dobrze o tym wie. Bródka, jaką ostatnio zapuścił, przypieczętowała jego status przystojnego faceta.

W przypadku Harry’ego prosta decyzja o zaniechaniu golenia na rok całkowicie zrewolucjonizowała jego publiczny wizerunek. Wyznaczyła granicę między wiekiem chłopięcy, a wiekiem męskim, między naiwnością i mądrością. Między desperacją i nadzieją.

4. Brat odszedł w cień

Książę William kiedyś zostanie królem. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci, łysieje w zastraszającym tempie. Takie czynniki rujnują pozycję kawalera, zwykle nieodwracalnie. Od 2011 roku William stopniowo traci status mężczyzny pożądanego. Z Harrym jest dokładnie odwrotnie: stał się bardziej przystępny, jest bardziej znany, a przede wszystkim jest singlem.

- Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak mój brat cierpi. Przy odrobinie szczęścia, jeśli to będzie dziewczynka, będzie cierpiał nawet bardziej – mówił Harry w ubiegłym roku przed narodzinami księżniczki Charlotte. – Zobaczymy, jak sobie z tym poradzi.

5. Tylko on dobrze się bawi

Ostatnimi czasy najważniejszym papierkiem lakmusowym mierzącym nastroje przed rozmaitymi wyborami jest pytanie: z którym z liderów najchętniej wyskoczyłbyś na piwo? Gdyby to pytanie odnieść do obecnej brytyjskiej rodziny królewskiej, chyba każdy przy zdrowych zmysłach wskazałby księcia Harry’ego.

Tylko on może udawać, że nienawidzi Jacka Whitehalla, komika, który kilka miesięcy temu kpił z niego na scenie. Tylko on, rozpływając się w upale Lesotho, potrafi żartować z “niedoli rudzielców”. Z tego, co wiemy, śmiał się nawet z sensacyjnych plotek na temat tego, kto jest jego prawdziwym ojcem. Z takim facetem spokojnie można wyskoczyć do pubu.
Żródło info i foto: Plejada.pl
lg share en Książę Harry najbardziej pożądanym kawalerem świata

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz