Książę Harry i Meghan Markle są spokrewnieni?!Już 19 maja książę Harry poślubi amerykańską aktorkę Meghan Markle. Ceremonię zaplanowano w kaplicy świętego Jerzego w zamku Windsor. Tymczasem w mediach pojawiła się informacja, która zelektryzowała Brytyjczyków. Okazuje się, że narzeczeni prawdopodobnie są ze sobą spokrewnieni. Elementem, który spaja oba drzewa genealogiczne to genetyczne dziedzictwo jednego z angielskich królów! Mówimy tu o pokrewieństwie 18. stopnia.

Książę Harry i Megan Markle pochodzą od króla angielskiego Edwarda III Plantageneta, który żył w latach 1312-1377. Jeśli ta teza jest prawdziwa, to ich rodzinne linie połączą się znowu po kilku wiekach. Pisze o tym m.in. Maurice Druon w książce „Królowie przeklęci”. Autor twierdzi, że w XV wieku drzewo genealogiczne księcia Harry’ego i Meghan Markle rozdzieliło się na dwie osobne linie. Dwa wieki później jeden z przodków narzeczonej księcia wyemigrował do Ameryki Północnej, gdzie jego syn musiał mieć romans z jedną z czarnych niewolnic, stąd ciemna karnacja Meghan Markle.

Co to oznacza? Czy to skandal, przez który ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle należałoby odwołać? Nie, bo ich przypadek dotyczy pokrewieństwa 18. stopnia. Jak podała wyborcza.pl/nauka, w 18. pokoleniu każdy z nas ma geny ponad ćwierć miliona przodków, czyli szansa pokrewieństwa w danym (wielomilionowym) kraju jest ogromna. W tym konkretnym przypadku mamy jeszcze do czynienia z dwoma kontynentami i emigracją XVII-wieczną przodka 12. stopnia.

Na rynku wydawniczym pojawiła się też „Harry. Biografia”, autorstwa królewskiej ekspertki Katie Nicholl. Na kartach książki możemy śledzić drogę księcia od playboya i rozrabiaki do poważanego członka królewskiej rodziny. Dziś ma on status niemal “skarbu narodowego” i cieszy się powszechną sympatią. Wszyscy mają w pamięci, że służył w Afganistanie i stworzył własną fundację Invictus Games.

Znajdziemy w niej m.in. wypowiedzi przyjaciół i współpracowników księcia oraz dawnego personelu pałacu. Biografka ujawnia nieznane informacje na temat byłych sympatii księcia oraz dokumentuje historię związku i zaręczyn z Meghan Markle, amerykańską aktorką.

Katie Nicholl jest dziennikarką prasową i telewizyjną, korespondentką „Vanity Fair” oraz „The Mail on Sunday”. Współpracuje z BBC i Sky News w Wielkiej Brytanii, z CBC w Kanadzie, a także z Channel 9 w Australii.

Jest autorką biografii “William and Harry”; “The Making of a Royal Romance” oraz “Kate: The Future Queen”, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jej wiedza na temat rodziny królewskiej jest niezrównana.
Źródło info i foto: Fakt.pl
lg share en Książę Harry i Meghan Markle są spokrewnieni?!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz