Kolejny rekord WOŚP!Od kilku lat Dzień Kobiet jest istotny także z innego powodu: Jurek Owsiak ogłasza wówczas wyniki finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywa się dwa miesiące wcześniej.

Na czwartkowej konferencji prasowej poinformowano, że WOŚP zebrała dokładnie 126 mln 373 tys. 804 zł 34 gr co stanowi nowy rekord na koncie Orkiestry. W 2017 roku zebrano bowiem “tylko” 105 milionów.

Owsiak ogłosił wyniki zbiórki w szpitalu, w którym strajkowali rezydenci. Na konferencji nie brakowało zresztą wątków politycznych, bo Jurek Owsiak skrytykował Jacka Kurskiego i embargo na WOŚP, które od jakiegoś czasu obowiązuje w TVP.

Panie Jacku Kurski, niech pan nie mówi bzdur, że jest 20 tys. organizacji w Polsce i nie może dać pan wszystkim czasu. Pan wie, które istotnie robią coś dla Polski. Nie znalazł pan dla nas czasu. Wstyd, wstyd, wstyd! To nie jest telewizja publiczna. Ta nazwa wam się nie należy! – mówił.

Przypomnijmy, że MSWiA przygotowuje zmianę przepisów o zbiórkach publicznych. Wątpliwości budzi zwłaszcza zapis, w którym przewiduje się możliwość zablokowania danej inicjatywy, “gdy wskazany w zgłoszeniu cel byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub naruszał ważny interes publiczny”.

Co ciekawe, na tej samej konferencji Jurek Owsiak poinformował, że festiwal Woodstock zmienia nazwę. Od tego roku słynny festiwal będzie organizowany pod marką Pol’and’Rock, co wiąże się z konfliktem z organizatorami amerykańskiego Woodstocku.
Źródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Kolejny rekord WOŚP!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz