Kinga Rusin przyznaje, że klepała biedę w USA!Patrzyłam przez okno na mieszkańców Waszyngtonu, którzy dzień pracy zaczynali od kubka kawy, i zastawiałam się, czy kiedykolwiek będzie nas na to stać. – tak wspomina pobyt w USA Kinga Rusin (45 l.). Mimo iż od tamtego czasu minęło 20 lat, okres biedy pamięta dobrze. Była wtedy żoną korespondenta TVP – Tomasza Lisa (50 l.).

Do Stanów Zjednoczonych Kinga i Tomasz wyjechali zaraz po ślubie w 1994 r. To tam urodziła się ich córka Pola (20 l.). Okazuje się, iż tamten czas nie był spełnianiem amerykańskiego snu, a wręcz odwrotnie – znani dziennikarze po prostu klepali tam biedę. To musiało dla niej być tym bardziej bolesne, bo zrezygnowała w Polsce z dobrze zapowiadającej się kariery.

- Z gospodarstwem domowym musiałam radzić sobie sama, zarobki korespondentów były jeszcze pozostałością po czasach komunizmu, więc kombinowało się, żeby przeżyć. Sąsiedzi podpowiedzieli mi, jak ekonomicznie robić zakupy. Trzeba zainwestować w gazety, wycinać z nich kupony rabatowe, zrobić sobie trasę zakupową i w ten sposób oszczędzać. Nawet poważne tytuły, jak “Washington Post” czy “Washington Time” miały dodatki z kuponami promocyjnymi – wspomina dziś Kinga.

Z okien swojego waszyngtońskiego mieszkania patrzyła z zazdrością, jak żyją inni ludzie.

- Pójście choć raz w miesiącu do restauracji pozostawało w sferze marzeń. Marzeniem też była kawa ze Starbucksa, dla mnie synonim amerykańskiego szczęścia. Patrzyłam przez okno na mieszkańców Waszyngtonu, którzy dzień pracy zaczynali właśnie od kubka tej kawy, i zastawiałam się, czy kiedykolwiek będzie nas na to stać… – opowiada dziś gwiazda TVN.

Ale nie tylko na dobrą kawę brakowało wtedy małżonkom. Nie mieli pieniędzy nawet na gotowe dania z supermarketów.

- Jedzenie robiło się w domu, produkty kupowało w okolicznych sklepikach. Nie stać nas było na restauracje, nawet te tanie. Nie starczało też na gotowe dania, które wtedy zalewały supermarkety – zdradza Rusin.

Jakby tego było mało, podczas pobytu w USA zaszła w ciążę. Okazało się to dodatkowym ciosem dla niej jako kobiety. Przytyła 25 kg. – To były czasy, kiedy uważano, że kobiecie w ciąży wolno jeść wszystko, bo widocznie dziecko tego potrzebuje – podsumowuje.

Na szczęście w 1997 r. wróciła do ojczyzny i zaczęła pracę w TVN. Dzisiaj jej życie wygląda już zupełnie inaczej.
Żródło info i foto: se.pl
lg share en Kinga Rusin przyznaje, że klepała biedę w USA!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz