Kasia Glinka w odważnej stylizacji!Katarzyna Glinka, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Anna Oberc i Tomasz Raczek pojawili się na premierze monodramu “DalidAmore, czyli kochaj, całuj i płacz”. W roli głównej występuje Ewa Kasprzyk. Na czerwonym dywanie największe wrażenie robił Glinka. Zobaczcie dlaczego.

W Teatrze Kwadrat odbyła się premiera muzycznego monodramu “DalidAmore, czyli kochaj, całuj i płacz”. Sztukę wyreżyserowała i główną rolę zagrała Ewa Kasprzyk.

Spektakl powstał w 85. rocznicę urodzin wybitnej francuskiej piosenkarki Dalidy. To opowieść o wszechstronnej artystce, która sprzedała 170 milionów płyt i zdobyła wiele nagród za swoją twórczość. Wyśpiewała takie hity jak “Gigi Amoroso”, “Ti amo”, “Parole, parole” czy “Bambino”. Łącznie nagrała 500 piosenek w wielu językach.

“”DalidAmore, czyli kochaj, całuj i płacz” to sztuka napisana specjalnie dla mnie przez Przemysława Malickiego, a namówił mnie do tego przedsięwzięcia Tomasz Raczek, który dostrzegł we mnie podobieństwa z artystką. Kiedy Dalida odeszła z tego świata ja miałam trzydzieści lat i byłam zafascynowana jej życiem. Z jednej strony bardzo to życie kochała i scenę, z drugiej życie było dla niej tak bardzo nie do zniesienia, że wielokrotnie próbowała popełnić samobójstwo. To historia kobiety uwielbianej przez miliony, ale samotnej i niezrozumianej przez nikogo. Kobiety, która szaleńczo poszukiwała miłości, a zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. To opowieść o życiu w blasku wielkiej sceny. Obok mnie na scenie występują czterej tancerze – aniołowie. Przyznaję, że połknęłam bakcyla reżyserii i na pewno jeszcze moich widzów zaskoczę. Nie ukrywam, że to bardzo trudny zawód, ale dzięki temu nauczyłam się pokory i zrozumiałam, by nie wymagać za dużo od samego początku. Reżyseria to proces” – powiedziała Ewa Kasprzyk.
Źródło info i foto: Plejada.pl
lg share en Kasia Glinka w odważnej stylizacji!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz