Jerzy Owsiak składa skargę na TVP!W poniedziałek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na stację TVN24 karę w wysokości 1,48 mln złotych. Decyzję KRRiT argumentuje “propagowaniem działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu kraju”, co miało zdaniem Rady miejsce podczas relacjonowania antyrządowych protestów w grudniu ubiegłego roku. Niestety, komisja nie poinformowała za które konkretnie audycje stacja została ukarana, a za kontrowersyjną decyzją stoi Hanna Karp, która wykłada na co dzień teologię na uczelni ojca Rydzyka.

Jurek Owsiak, który ostatnio prowadzi otwartą wojnę z Telewizją Polską, PiS-em i Krystyną Pawłowicz, postanowił zabrać głos w tej sprawie i sam… złożył skargę na Telewizję Polską.

W związku z ukaraniem Spółki TVN SA za sposób relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r. a przez to naruszenie “artykułu 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”, niniejszym wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej S.A., która w 2017 roku nie podała żadnych informacji na temat już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – napisał w obszernym poście na Facebooku.

Swoją decyzję postanowił uargumentować przede wszystkim tym, że brak emisji 25. finału WOŚP to walka polityczna, ponieważ dotychczas siedziba sztabu głównego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieściła się w sąsiedztwie Telewizji Polskiej oraz nieprzerwanie przez 24 lata TVP1 współpracowało z jego fundacją:

Telewizja Polska wraz ze mną, Jerzym Owsiakiem, oraz Walterem Chełstowskim wspólnie rozpoczęła emisję Finałów WOŚP i robiła to nieprzerwanie przez 24 lata. To sprawiło, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za blisko 825 milionów złotych kupiła prawie 45 tys. urządzeń medycznych, które pracują w niemal wszystkich polskich szpitalach. Te zakupy uratowały życie i zdrowie setek tysięcy Polaków. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest dzisiaj dobrem narodowym, co potwierdzają liczne badania opinii Polaków – tłumaczy.

Na koniec Owsiak prosi o równe traktowanie wszystkich stacji i nałożenie kary również na TVP:

Rozpatrując moją skargę proszę wziąć pod uwagę obowiązek równego traktowanie wszelkich nadawców przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jednocześnie wnoszę o niezwłoczne poinformowanie o sposobie załatwienia mojej skargi i wniosku o podjęcie stosowanych działań wobec Telewizji Polskiej S.A. – napisał w podsumowaniu.
Źródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Jerzy Owsiak składa skargę na TVP!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz