Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala!Prezes Jarosław Kaczyński wyszedł w piątek przed 14.00 ze szpitala. W placówce wojskowej w Warszawie przy ul. Szaserów spędził ponad miesiąc. W szpitalu miał przejść zabieg na chore kolano. O jego powrocie do czynnej polityki mają zdecydować lekarze.

Przypomnijmy, szef Prawa i Sprawiedliwości trafił do szpitala na początku maja. Przyczyną była uciążliwa dolegliwość kolana. Polityk nie mógł się swobodnie poruszać, potrzebne były specjalistyczne kule. Odpowiedni sprzęt, który miał pomóc odciążyć Kaczyńskiemu chorą kończynę, został dostarczony prezesowi do domu przez dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego gen. Grzegorza Gieleraka.

Wydawało się, że Kaczyński po kilku dniach wyjdzie. Ku zaskoczeniu spędził tam ponad 30 dni. Co się stało? Według nieoficjalnych informacji, organizm prezesa zaatakowała bakteria, prawdopodobnie był to gronkowiec. To on miał być przyczyną zapalenia stawu kolanowego.

Podczas pobytu polityk przebywał na oddziale Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych. Kaczyński trafił do osobnej salki VIP, z łazienką i telewizorem. Prawie codziennie odwiedzali go najbliżsi współpracownicy oraz osoby z kierownictwa PiS. Kilka razy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. W odwiedziny zajrzeli, m.in. szef MON Mariusz Błaszczak i szef MSWiA Joachim Brudziński. Była też wicepremier Beata Szydło, a także przyjaciółka Janina Goss. Z kolei osobisty kierowca Jacek Rudziński dowoził jedzenie, prasę oraz dokumenty.

Długi pobyt prezesa PiS w szpitalu spowodował, że pojawiło się mnóstwo plotek dotyczących stanu zdrowia polityka. Informacje szybko dementowano.
- Przyczyną pobytu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym jak długo tam będzie decydują lekarze – informowała rzecznik partii Beata Mazurek. W podobnym tonie wypowiadał się wicemarszałek Senatu Adam Bielan. – Poza kontuzją kolana, którą ma on już z większym lub mniejszym natężeniem od wielu miesięcy, nic Jarosławowi Kaczyńskiemu nie dolega – informował Bielan.

- Prezes PiS nie wybiera się na polityczną emeryturę. Ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii, jesteśmy w ciągłym kontakcie – mówił z kolei w TVN24 szef MSWiA Joachim Brudziński przekonywał, że niektórzy “rozpuszczają wyjątkowo paskudne, nieprawdziwe, kłamliwe i załgane informacje” na temat stanu zdrowia Kaczyńskiego.
Źródło info i foto: wp.pl
lg share en Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz