Jaki jest stan zdrowia królowej Elżbiety II?Ostatnio dość głośno jest w mediach o złym stanie zdrowia królowej Elżbiety II (92 l.). Monarchini jednak postanowiła udowodnić wszystkim, że to tylko złośliwe plotki! Kiedy nie pojawiła się na uroczystości upamiętniającej 200. rocznicę ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego, a Pałac Buckingham wydał oświadczenie, że powodem jej nieobecności było złe samopoczucie, w mediach zawrzało.

Wcześniej mówiono o nie najlepszym stanie zdrowia męża królowej – księcia Filipa (97 l.), a teraz sama monarchini zaniemogła. Pałac uspakajał, że to absolutnie nic poważnego i królowa niedługo wróci do pełnienia swoich obowiązków.

Tak też się stało i jej wysokość wybrała się do Szkocji do swojej posiadłości i uczestniczyła w oficjalnych spotkaniach. Co roku władczyni pojawia się w Szkocji i otrzymuje symboliczne klucze do Edynburga, a następnie przekazuje je Lordowi Provostowi i wypowiada stałą treść przemowy:

“Zwracam te klucze, będąc w pełni przekonana, że nie mogą znaleźć się w lepszych rękach niż tych Lorda Provosta i radnych mojego miasta Edynburga”.

Tak stało się i tym razem, a następnie królowa spotkała się podczas audiencji ze szkocką elitą. Ta wizyta uspokoiła nieco plotki o złym stanie zdrowia królowej. Zwłaszcza że jej wysokość wyglądała nienagannie i nie było ani śladu po jakiejkolwiek chorobie.
Źródło info i foto: pOmponik.pl
lg share en Jaki jest stan zdrowia królowej Elżbiety II?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz