Jak zmieniała się Izabella Scorupco?Aktorka, modelka i piosenkarka kończy dzisiaj 46 lat. Zobaczcie, jak Izabella Scorupco zmieniała się z biegiem lat. To duża metamorfoza!

Izabella Scorupco tak naprawdę nazywa się Izabella Dorota Skorupko. Jest córką muzyka jazzowego Lecha oraz lekarki Magdaleny. Urodziła się w Białymstoku, jednak jej rodzice bardzo szybko rozwiedli się, zatem wyjechała z matką do Szwecji w wieku zaledwie 8 lat. Tam osiedliły się na przedmieściach Sztokholmu. W wieku 17 lat zauważył ją reżyser Staffan Hildebrand. Dzięki niemu otrzymała angaż w melodramacie “Nikt tak nie kocha jak my”.

Ten epizod był jednak zaledwie początkiem jej kariery, gdyż Izabella Scorupco to prawdziwa kobieta renesansu. Pod koniec lat 80. rozpoczęła karierę modelki – dzięki czemu stała się rozpoznawalna w Europie. Jej twarz zdobiła m.in. włoskie wydanie “Vogue’a”. Równolegle zaczęła również rozwijać karierę wokalną. W 1989 nagrała własną wersję przeboju Abby – “Substitute”. Co ciekawe, wydany z tym utworem singel rozszedł się w Szwecji w nakładzie miliona sprzedanych egzemplarzy i pokrył się złotem!

Z kolei 2 lata później, w 1991 nagrała krążek zatytułowany po prostu “Iza”, za który otrzymała w Szwecji Złotą Płytę. Rok później album ten ukazał się w całej Europie i promowany był przez singiel i teledysk “Shame Shame Shame”.

Prawdziwy przełom przyszedł jednak w 1995 r., gdy pojawiła się u boku debiutującego wówczas w roli Jamesa Bonda Pierce’a Brosnana w filmie “GoldenEye”. Zagrała w nim charyzmatyczną i przebiegłą Rosjankę, certyfikowaną programistkę komputerową, Natalię Fiodorowną Simonową. W Polsce z kolei widzowie 4 lata później mogli podziwiać ją na ekranie w roli Heleny Kurcewiczówny, w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza “Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Później przyszedł czas na hollywoodzkie produkcje: film sensacyjno-przygodowy “Granice wytrzymałości”, thriller fantasy/science-fiction “Władcy ognia” (u boku Christiana Bale’a i Matthew McConaugheya) oraz horror “Egzorcysta: Początek”.

Kolejne produkcje to te szwedzkie, które nie osiągnęły na świecie większego sukcesu.

Dlaczego tak potoczyły się jej losy? Tak mówiła o tym “Gali” 4 lata temu:

Chciałabym być troszkę bardziej agresywna, bo żeby w tej branży istnieć, trzeba dążyć do sukcesu. Jestem ambitna, ale nie mam aż takiej potrzeby, żeby się o to wszystko dobijać. Wystarcza mi poziom, na jakim jestem. Bycie gwiazdą jest podszyte presją, wciąż trzeba się komuś podporządkowywać. A dla mnie najważniejsze jest, by mieć czas dla dzieci. Nie znam dylematu: szczęście rodzinne czy kariera. Wybór następuje w sposób naturalny. Oczywiście ważne jest, bym mogła pracować w zawodzie, bo uwielbiam aktorstwo i atmosferę planu filmowego. Ale ważniejsze od tego jest, by moje dzieci się dobrze czuły. A dzieciom nigdy nie jest dobrze, gdy rodziców nie ma w domu.

Życie osobiste Izabelli Scorupco było dosyć burzliwe: najpierw krótkie, bo dwuletnie małżeństwo z hokeistą Mariuszem Czerkawskim (w latach 1996-1998, owocem tego związku jest córka Julia) oraz trwające do dziś (a zawarte w 2003 r.) z Amerykaninem Jeffreyem Reymondem (para ma syna Jakoba), wszyscy mieszkają w Los Angeles.
Żródło info i foto: Gala.pl
lg share en Jak zmieniała się Izabella Scorupco?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz