Imponująca kariera Avicii. DJ zmarł w wieku 28 latSzwedzki DJ Avicii nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdziła jego agentka, Diana Baron. Avicii zmarł w wieku 28 lat. Jak wyglądała jego kariera? Miał na swoim koncie wiele sukcesów. Avicii tak naprawdę nazywał się Tim Bergling. Artysta urodził się 8 września 1989 roku w Sztokholmie. Był szwedzkim DJ i producentem muzycznym. Występował też pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs.

Jednym z pierwszych jego utworów jest ‘Bromance’. Tym utworem Avicii podbił listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, Szwecji. Początkowo była to sama melodia. Kiedy dołączono tekst, piosenka trafiła też na listę przebojów ‘UK Singles Chart’ w Wielkiej Brytanii i na platformę muzyczną Beatport. Kolejne utwory Avicii’ego to ‘Levels’, ‘My Feelings for You’, czy ‘Fade into Darkness’.

W 2013 roku Avicii osiągnął kolejny sukces. Wraz z Bennym Anderssonem oraz Björnem Ulvaeusem z zespołu ABBA stworzył oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji 2013 roku. Utwór o nazwie ‘We write a story’ został zaprezentowany podczas finału, w trakcie przemarszu wszystkich finalistów.

Avicii kilkukrotnie znalazł się w zestawieniu Top 100 “DJ Mag”. Jest to brytyjskie czasopismo poświęcone głównie elektronicznej muzyce tanecznej.

W 2010 roku Avicii uzyskał 39. miejsce, rok później znalazł się na 6. miejscu. W 2012 i 2013 roku był już 3. na liście. W 2014 roku po raz kolejny zajął 6. miejsce, a rok później – 7. 11. miejscem w rankingu mógł się pochwalić w 2016 roku, a w kolejnym był 28.

Avicii w połowie sierpnia 2017 roku wydał nowy EP pod tytułem Avicii (01), na którym znalazło się 6 utworów. Był to pierwszy z trzech EP składających się na zapowiadany nowy album. Na płycie gościnnie pojawiła się m. in.: Rita Ora, AlunaGeorge czy Vargas & Lagola.
Źródło info i foto: plotek.pl
lg share en Imponująca kariera Avicii. DJ zmarł w wieku 28 lat

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz