Ile zarabiają kabarety?Robią sobie żarty i jeszcze im za to płacą. I to jak! Polscy kabareciarze zarabiają więcej niż czołowe zespoły muzyczne. Jak wynika z dokumentów, do których dotarł “Super Express”, stawka powyżej 30 tys. za godzinny występ to normalka. Ale absolutnym numerem jeden jest kabaret Paranienormalni. Ich stawka to 44 tys. zł!

Kto by się spodziewał, że za odegranie kilku śmiesznych scenek i za opowiadanie dowcipów na scenie można zarabiać aż tyle pieniędzy.

Lista oficjalnych stawek artystów kabaretowych jednej z popularnych agencji koncertowych zwala z nóg. Najpopularniejsze grupy życzą sobie za występ od 30 tys. zł w górę. Najwięcej organizatorzy płacą za kabaret Paranienormalni oraz Kabaret Moralnego Niepokoju (38 tys. zł) i kabaret Ani Mru Mru (30 tys. zł ). Wśród solowych żartownisiów prym wiodą Zenon Laskowik (73 l.) i Maciej Stuhr (43 l.) – za ich występy trzeba zapłacić po 25 tys. zł. Na uwagę zasługuje też Cezary Żak (57 l.). Aktor jest w stanie wystąpić z różnymi programami i w różnym towarzystwie – sam, z żoną Katarzyną Żak (55 l.), z Arturem Barcisiem (62 l.) lub z aktorem Michałem Zielińskim (46 l.) – i brać za to od 7,5 tys. zł do 13 tys. zł.

Inne kabarety:

Hrabi – 30 tys. zł
Andrus – 22 tys. zł
Daniec – 17 tys. zł
Pazura – 15 tys. zł
Kabaret OTTO – 12 tys. zł
Kryszak – 10 tys. zł
Źródło info i foto: se.pl
lg share en Ile zarabiają kabarety?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz