Donatan zapłaci odszkodowanie?!Donatan (32 l.), muzyk znany z hitu “My Słowianie”, ma nie lada kłopoty. Przed wrocławskim sądem toczy się proces o odszkodowanie, którego domaga się od niego zespół Percival. Grupa twierdzi, że jest on im winny pieniądze za muzykę stworzoną na jego hitowy krążek “Równonoc”. Wczoraj sąd nakazał uzupełnienie wniosków i skierował strony do mediacji.

Jest o co walczyć. Jak się okazuje, płyta Donatana przyniosła przychód w wysokości ok. 900 tys. zł. Mimo to nic z tej kwoty nie trafiło do Percivala. – Za utwory na płytę, które współtworzyliśmy, nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Wydaje mi się, że to było wykalkulowane na zimno: wykorzystanie i oszukanie – mówi nam lider grupy Mikołaj Rybacki.

- Sąd zabezpieczył nasze roszczenia, wydawca jest zobowiązany do przedstawienia dokumentów finansowych. Wtedy będziemy zastanawiać się nad zmianą powództwa. Na podstawie przedstawionych dokumentów będziemy mogli ustalić kwotę odszkodowania – mówi nam mec. Artur Wdowczyk, reprezentujący zespół. Jeśli Donatan tego nie zrobi, grozi mu nawet zajęcie komornicze.

- Na dzisiejszej rozprawie sąd nakazał uzupełnić wnioski i skierował strony do mediacji. Ponieważ jest to sprawa cywilna, nie mogę udzielić szczegółowych informacji – usłyszeliśmy we wrocławskim sądzie.

- Nic jeszcze nie jest przesądzone. Toczą się inne postępowania przeciwko zespołowi. W tej sprawie zostaną powołani biegli – usłyszeliśmy od obrońcy Donatana.
Żródło info i foto: se.pl
lg share en Donatan zapłaci odszkodowanie?!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz