Dokąd gwiazdy jeżdżą na narty?Znamy ich ze sceny, z telewizji, z kina. Czasami trudno nam sobie wyobrazić, że mogą być mistrzami w innej dziedzinie. Te gwiazdy znakomicie jeżdżą na nartach i snowboardzie, a niektóre odnoszą w tych sportach zawodnicze sukcesy.

Rewelacyjną formą popisał się w poprzednim sezonie narciarskim Piotr Zelt (49 l.), który wziął udział w zawodach narciarskich dla artystów zorganizowanych na słowackim Chopoku. Wśród Polaków był najszybszy. Trasę slalomu, w którym startował, ustawiono na fragmencie stoku, na którym dwa lata temu ścigały się najlepsze alpejki w zawodach Pucharu Świata! Aktor wyprzedził aktora Marcina Piętowskiego (40 l.) i piosenkarza Rafała Brzozowskiego (36 l.), którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.
Mało kto wie, że niemal zawodniczym poziomem narciarskim może się pochwalić Ewa Farna (24 l.)! Piosenkarka jeździ od dziecka. Narty to jej druga po śpiewaniu pasja. – Mieszkam blisko gór, więc zjeżdżanie na deskach jest czymś jak najbardziej naturalnym – opowiadała w jednym z wywiadów. – Chodziłam do klubu narciarskiego. Do tej pory nieźle radzę sobie na stoku. No i poznałam tam kilku fajowych kolegów.

Farna była zawodniczką narciarskiego klubu sportowego “SKI Beskyd”, gdzie specjalizowała się w slalomie i zjeździe – konkurencjach, które wymagają bardzo dużej siły nóg i odwagi. Na stokach Chopoka można też przy odrobinie szczęścia spotkać braci Marcina i Rafała Mroczków (35 l.). Oni jednak od dwóch desek wolą snowboard. Chętnie wybierają te bardziej wymagające trasy, a mimo to bardzo trudno ich na nich dogonić. Rafał w rozmowie z „Magazynem Super Express TV” przyznał nawet, że żałuje, iż nie mieli dotąd z bratem okazji wykorzystać tych sportowych umiejętności w serialu „M jak miłość”. Sam przed laty na snowboardzie złamał nogę, ale jak widać to przykre doświadczenie nie zniechęciło go, do uprawiania tego sportu.

W tym sezonie swój pierwszy wspólny wypad na narty do Jasnej na Słowacji mają też już za sobą Antek Królikowski (28 l.) i jego dziewczyna Julia Wieniawa (19 l.). Oboje dobrze radzą sobie z jazdą na nartach, a po sportowych emocjach mroźne wieczory spędzali wspólnie wygrzewając się w dżakuzi pod gołym niebem oraz korzystając z masaży. Młodzież potrafi się bawić!
Jasna tatry Niżne, dokąd tak chętnie jeżdżą polskie gwiazdy, to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Jest tam ponad 50 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, odpowiednich dla początkujących, rodzin z dziećmi, zaawansowanych narciarzy, jak również do organizacji zawodów na światowym poziomie. Nowoczesny system naśnieżania gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Sezon zimowy z reguły trwa tam do końca kwietnia. Na Chopoku działają 27 wyciągi i kolejki linowe, które są w stanie przetransportować ponad 31 000 osób na godzinę.
Źródło info i foto: se.pl
lg share en Dokąd gwiazdy jeżdżą na narty?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz