Doda została właścicielką hotelu!Gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej postanowiła zainwestować pieniądze w okazałą nieruchomość w Byczynie. Teraz Doda jest właścicielką hotelu, w którym 24 stycznia 1588 r. armia Rzeczpospolitej dowodzona przez hetmana Jana Zamoyskiego odparła atak wojsk arcyksięcia austriackiego Maksymiliana III Habsburga. Zobacz, jak wygląda odrestaurowana posiadłość!

Doda (32 l.) przyzwyczaiła nas do szokujących pomysłów, ale teraz znów wszystkich zaskoczy. Jak udało się dowiedzieć Faktowi, kupiła sobie właśnie hotel!

Wybrała 3-gwiazdkowy hotel Adler w Byczynie niedaleko Kluczborka (woj. opolskie) od kilku miesięcy wystawiony na sprzedaż za zawrotną sumę 4 mln złotych. W Byczynie próżno szukać atrakcji turystycznych. Miasto słynie jedynie z bitwy, która rozegrała się nieopodal w 1588 roku. Skąd więc u Dody pomysł na taką inwestycję? – To piękne zabytkowe miasto i jedyny taki gród rycerski. A rycerze muszą mieć blisko królową – w swoim stylu tłumaczy piosenkarka w rozmowie z Faktem.

Wielkie otwarcie nowego nabytku Doda planuje jeszcze w tym roku, ale wcześniej hotel czeka rewolucja. Z naszych informacji wynika, że odświeżony będzie nie tylko wystrój, ale także część restauracyjna. – Doda ma świra na punkcie zdrowej żywności, więc osobiście przygotuje nowe menu – zdradza nam osoba z otoczenia gwiazdy.

To tu 24 stycznia 1588 r. armia Rzeczpospolitej dowodzona przez hetmana Jana Zamoyskiego odparła atak wojsk arcyksięcia austriackiego Maksymiliana III Habsburga, któremu marzył się tron po Stefanie Batorym. Sprzymierzeńcem polskiego wojska okazała się mgła. Polacy niepostrzeżenie podeszli arcyksięcia z boku. Bitwa była krótka i krwawa. Maksymilian schronił się w mieście, po czym na znak kapitulacji wywiesił białą flagę.
Żródło info i foto: Fakt.pl
lg share en Doda została właścicielką hotelu!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz