Do czego zmuszał Kate Winslet reżyser “Titanica”?Trudno w to uwierzyć, ale od premiery ”Titanica” minęło w ubiegłym roku 20 lat. Produkcja okazała się największym kinowym hitem. Kinowym i także kasowym – był to bowiem jeden z najdroższych filmów w historii kina. Zdobył aż 11 Oscarów. Teoretycznie romans Rose i Jacka miał stanowić tylko tło tragicznych wydarzeń związanych z zatonięciem okrętu. Jednak James Cameron odwrócił te proporcje. Ten sprytny zabieg sprawił, że na pierwszą myśl o filmie w naszej wyobraźni maluje się obraz kochanków na dziobie, a nie to, co wydarzyło się z tytułowym statkiem.

”Titanic” okazał się dla Kate Winslet i Leonardo Di Caprio realną przepustką do Hollywood. Od udziału w superprodukcji obydwoje zaczęli być traktowani jako pierwszoligowi aktorzy. Para przez cały okres od przygody z filmem pozostawała w przyjaźni. Media wielokrotnie spekulowały nawet o romansie, ale artyści nie komentowali tych plotek.

Ostatnio, w jednym z wywiadów, Winslet powróciła do wspomnień z planu ”Titanica” i zdradziła coś, o czym przez te wszystkie lata milczała. Okazuje się, że Cameron zastosował wobec niej podstęp. Kate to kobieta o niezwykle oryginalnej urodzie i naturalnych kształtach. Nigdy nie była przesadnie szczupła, dzięki czemu (między innymi oczywiście) jej wszystkie kreacje spotkały się z tak ciepłym odbiorem. Winslet może pochwalić się niesamowicie kobiecą sylwetką, ze wszystkimi jej atutami.

Reżyser ”Titanica” miał jednak inny pomysł na Rose – chciał, by Winslet wcieliła się w nią w odrobinę mniejszym rozmiarze. Przypomnijmy tylko, że Kate grała w ”Titanicu” 17-latkę. Cameron nie powiedział gwieździe wprost, że marzy mu się, aby nieco schudła. Aby osiągnąć taki efekt, posunął się do pewnego rodzaju podstępu, i… zatrudnił dla niej osobistego trenera. W tamtych czasach takie praktyki w ogóle nie były popularne!

Winslet nie ma mu tego za złe, wręcz przeciwnie – uważa, że zagranie Camerona było pełne uroku i wrażliwości. Aktorka ma na szczęście bardzo duży dystans do swojego wyglądu – ponoć od 12 lat nie wchodzi na wagę!
Źródło info i foto: joy.pl
lg share en Do czego zmuszał Kate Winslet reżyser Titanica?

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz