Czy Meghan Markle przyjmie chrzest? Chce tego KrólowaOdliczanie do ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle rozpoczęło się. Okazuje się jednak, że zanim młodszy brat księcia Williama i jego wybranka staną na ślubnym kobiercu, dojdzie do jeszcze jednej ważnej uroczystości. Królowa Elżbieta II chce, aby narzeczona jej wnuka została ochrzczona!

Meghan Markle przed ślubem z księciem Harrym weźmie jeszcze udział w innej kościelnej ceremonii. Jak donoszą brytyjskie media, na wyraźne życzenie Elżbiety II, wybranka młodszego syna księżnej Diany zostanie ochrzczona w Kościele Anglikańskim, którego zwierzchnikiem formalnie jest królowa właśnie. Przypomnijmy, że narzeczona księcia Harry, która jest Amerykanką, uczęszczała do katolickiego liceum, ale obecnie deklaruje się jako protestantka. Ze względu na szacunek dla babci swojego męża jeszcze przed zaślubinami ma zamiar przyjąć anglikański chrzest.

Warto też dodać, że pierwszy mąż Meghan Markle, amerykański producent telewizyjny Trevor Engelson, jest żydem, dlatego para wzięła nietypowy ślub na Jamajce. Ich wesele trwało przez cztery dni i było wypełnione wieloma elementami nawiązującymi do tradycji żydowskiej. Pomimo swojej przeszłości związanej z innymi wyznaniami przyszła żona księcia Harry’ego zanim ponownie stanie na ślubnym kobiercu będzie musiała oficjalnie stać się członkinią Kościoła Anglikańskiego.

Co ciekawe, nie są to wszystkie zmiany jakie w najbliższym czasie czekają Meghan Markle. Aktorka biorąc ślub z następcą brytyjskiego tronu zmieni także swoje obywatelstwo. Na razie jednak czy zdecyduje się na zachowanie amerykańskiego paszportu i podwójne obywatelstwo, czy postanowi być już wkrótce wyłącznie Angielką.
Źródło info i foto: Gala.pl
lg share en Czy Meghan Markle przyjmie chrzest? Chce tego Królowa

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz