Cristiano Ronaldo ponownie najlepszym piłkarzem świata!W tym roku to właśnie Cristiano Ronaldo został okrzyknięty najlepszym piłkarzem na świecie i to on odebrał Złotą Piłkę 2016. Piłkarz bezkonkurencyjnie uplasował się na pierwszej pozycji. A który był kapitan Reprezentacji Polski, Robert Lewandowski? Lewy uplasował się dopiero na 16. miejscu w plebiscycie “France Football”. Tym samym polski piłkarz spadł aż o 12 miejsc! W końcu w zeszłym roku Lewandowski był czwarty. Co zaważyło na tak niskiej ocenie Polaka w tym roku? Wiele osobistości polskiego i europejskiego footballu nie ma wątpliwości, że to bardzo krzywdząca nota dla Lewandowskiego.

Najpierw zestawienie “France Football” wyśmiał Kamil Grosicki. Suchej nitki na sędziach układających zestawienie nie zostawił też sam Lewandowski, który już niedługo zostanie tatą. Mąż Anny Lewandowskiej dosłownie „wyśmiał” na Twitterze wynik tegorocznego zestawienia. Skąd taka decyzja jurorów rankingu “France Football”?

Przez sześć lat gazeta “France Football” i Międzynarodowa Federacja Piłkarska przyznawały nagrodę razem. We wrześniu 2016 magazyn zakończył współpracę z FIFA i od teraz będą przyznawane dwa niezależne od siebie wyróżnienia.

W wyróżnieniu FIFY niestety także nie było na podium Lewandowskiego. W finałowej trójce nominowanych w plebiscycie FIFA są Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Antoine Griezmann a uroczysta gala przyznania wyróżnienia odbędzie się w styczniu 2017 roku. Głosy w plebiscycie “France Football” oddają dziennikarze z całego świata. Każdy kraj ma jednego przedstawiciela, który wskazuje trzech najlepszych piłkarzy. Za pierwsze miejsce przyznawane jest pięć punktów, za drugie – trzy, a za trzecie – jeden. I choć Robert Lewandowski strzelił w zakończonym sezonie wiele celnych bramek, to jednak nie został doceniony przez dziennikarzy sportowych z całego globu. Zupełnie inaczej został oceniony boski Cristiano Ronaldo.
Żródło info i foto: Gala.pl
lg share en Cristiano Ronaldo ponownie najlepszym piłkarzem świata!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz