Bogusław Kaczyński zostanie pochowany na PowązkachZasługi Bogusława Kaczyńskiego (+74 l.) dla polskiej kultury są nieocenione. Nic więc dziwnego, że jego pogrzebem zajęło się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wicepremier, minister Piotr Gliński (62 l.) bez wahania wydał stosowne pozwolenia. Tak więc legenda TVP spocznie w czwartek na warszawskich Powązkach.

“Bogusław Kaczyński będzie miał państwowy pogrzeb! Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński postanowił, że będzie to pogrzeb państwowy! To wspaniała wiadomość – dziękujemy!” – takie wpisy od wczoraj mnożą się w całym internecie. Miłośnicy i fani Bogusława Kaczyńskiego nie kryją radości z docenienia zasług tego wybitnego znawcy i propagatora muzyki poważnej.

W rozmowie z “Super Expressem” wicepremier Gliński potwierdza, że instytucja, której przewodzi, jest współorganizatorem jutrzejszych uroczystości. – Wydaliśmy zgodę na pogrzeb państwowy, czyli jesteśmy jego współorganizatorami. Skontaktował się z nami pełnomocnik zmarłego i wystąpił z prośbą, by był to właśnie pogrzeb państwowy. W poniedziałek wystąpiłem z takim wnioskiem do pani premier – tłumaczy Piotr Gliński i dodaje: – Sam też wybieram się na pogrzeb. Wiem, że będzie także obecny przedstawiciel pana prezydenta Andrzeja Dudy.
Żródło info i foto: se.pl
lg share en Bogusław Kaczyński zostanie pochowany na Powązkach

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz