Będzie “nie lubię tego” na Facebooku?!Założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga portal społecznościowy Facebook od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. W czerwcu 2017 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła prawie dwa miliardy, a dziennie aktywnych jest prawie 1,3 mld osób, mówi się nawet o chorobie cywilizacyjnej, stało się… uzależnienie od Facebooka. Media zza oceanu donoszą, że Facebook zamierza wprowadzić nową funkcję na portalu, którą byłby przycisk… “nie lubię tego”, dzięki któremu będzie można wyrazić swoją dezaprobatę.

Dopiero testujemy tę funkcję, jedynie w niektórych stanach w Ameryce. – zdradził rzecznik Facebooka. Chcemy dać szansę ludziom na wyrażenie swojej opinii również na zasadzie konstruktywnej krytyki. Użytkownicy Facebooka od wielu lat wyrażali chęć, aby mieć możliwość kliknięcia “nie lubię tego”, gdy coś im się nie podoba.

Firma ma jednak pewne obawy przed wcieleniem w życie planu. Psychologowie uważają, że przycisk nie “nie lubię tego” mógłby prowadzić do konfliktów i w rezultacie dzielić użytkowników portalu, zamiast ich łączyć. Twierdzą też, że nikt nie zdaje sobie sprawy jak tragicznie w skutkach dla interakcji międzyludzkiej mogłoby się to zakończyć.

Mówi się, że użytkownicy, którzy mieli okazję wypróbować nową funkcję są nią zachwyceni. Chcielibyście, żeby na Facebooku wprowadzono przycisk “nie lubię tego”?
Źródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Będzie nie lubię tego na Facebooku?!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz