Anna Lewandowska nagrodzona za Biologiczną Bzdurę Roku!Anna Lewandowska nie ma ostatnio najlepszego okresu. Po druzgoczącej klęsce Roberta w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku, Ania nie potrafiła ukryć swojego rozgoryczenia. Tym razem chyba jednak będzie zadowolona z drugiego miejsca. Czytelnicy strony totylkoteoria.pl nagrodzili jej mądrość o gęsim smalcu. Jak stwierdziła żona Roberta, smalec jest znakomitym źródłem… białka.

Twórcy strony długo zastanawiali się, którą mądrość Lewandowskiej nominować. Jak się okazuje, jej blog hpba.pl kryje więcej mniejszych lub większych błędów. Ania popisała się m.in. stwierdzeniem, że fale mikrofalówki powodują depresję, pisała też o miodzie, który może być lekiem na cukrzycę. Ostatecznie zdecydowano się na nominowanie mądrości o gęsim smalcu.

Ideą inicjatywy Biologiczna Bzdura Roku jest krytyka głoszenia pseudonaukowych treści publicznie, przez osoby z tytułami naukowymi, polityków, celebrytów, duchownych, dziennikarzy itp., jak i zwrócenie uwagi na poszczególne tematy dotyczące biologii – czytamy na popularnej stronie.

Pierwsze miejsce w głosowaniu zdobyła prof. Dorota Czajkowska-Majewska, która podczas letniej konferencji antyszczepionkowej ogłosiła, że szczepionki zamieniają w cyborgi lub niewolników. Na trzecim miejscu znalazł się znany i lubiany serwis Fronda. W jednym tekstów można było przeczytać, że osoby religijne mają inny mózg niż osoby niewierzące. Kolejne miejsca zajęli między innymi Marian Kowalski i Jan Szyszko. Wyniki głosowania możecie zobaczyć tutaj.

Gratulujemy Ani miejsca w tym zaszczytnym gronie! Myślicie, że powinna zatrudnić ekspertów, zamiast brać się za tematy, o których ma nikłe pojęcie?
Źródło info i foto: Pudelek.pl
lg share en Anna Lewandowska nagrodzona za Biologiczną Bzdurę Roku!

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz